Rtv Pendimi
Samet Tours
Vip Well
Good life Restaurant
auto lider
Shëndetësi

Brokoli duhet të konsumohet sa më shumë nga fëmijët

Muslim Shop

Brokoli ka fituar shumë mjaft popullaritet pasi që njerëzit u bënë të vetëdijshëm për përfitimet e saj shëndetësore dhe vlerat ushqyese.

Por më së shumti ka fituar vëmendjen e prindërve, pasi brokrit preferohet shumë të konsumohet nga fëmijët e vegjël.

Pasi vetitë ushqyese të tij ndihmojnë në zhvillimin e fëmijës, transmeton Klan Kosova.

Brokli përmban vitaminë C dhe kjo përforcon sistemin imunitar tek foshnjet.

Pos kësaj konsumimi i brokol=lit tek fëmijët përmirëson shikimin dhe redukton aneminë.

Broklin preferohet që të bluani dhe tua jepni fëmijëve të juaj.

Të ngjajshme

A mundë të ju ndihmoj meditimin, në orar të punës?

Kushtrim Guraj

Boronicat reduktojnë rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Kushtrim Guraj

Duhani, dy herë i dëmshëm

Kushtrim Guraj

Fillon Java e Shëndetësisë Kosovë-Turqi 2019

Kushtrim Guraj

Ushqimet që preferohen gjatë ditëve të nxehta

Hevzi Hasani

Turqia synon rekordin Guinness në transplantin e mëlçisë

Kushtrim Guraj

Përfitimet e mahnitshme të ujit , sa ujë duhet të pini në ditë?

Kushtrim Guraj

Rreth 90 për qind e njerëzve nuk e dinë sa shumë pemë e perime duhet të konsumojnë

Kushtrim Guraj

SËMUNDJET E GJËNDRËS TIROIDE

Kushtrim Guraj