Rtv Pendimi
auto lider
Good life Restaurant
Samet Tours
Lajme

Dr. Krasniqi i shprehë ngushëllime Nexhat Dacit për humbjen e djalit

Muslim Shop

Dr. Shefqet Krasniqi, bashkëndjenë dhimbjen me familjen e mikut të tij, akademik Nexhat Daci, duke i shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së djalit, Arian Daci, shkruan KosovaPost.

Në një telegram ngushëllimi për familjen Daci, Dr. Krasniqi, ndër të tjera shkruan se me keqardhje morëm lajmin për vdekjen tragjike të birit të vetëm të mikut tim akademik Nexhat Daci, Arianit Daci.

Krasniqi, është i është lutur Zotit që t’iu dhurojë familjes Daci, sabër e durim dhe mishërimin e djalit të tyre.

“Të Zotit jemi dhe te ai do kthehemi”. Vdekja është e shënuar, është e caktuar, nuk shtyhet e as nuk përshpejtohet. Ngushëllimet e mija për familjen e akademik Nexhat Daci. Zoti ju qoftë sabrin e durimin. Zoti e pastë mëshiruar birin tuaj”, përfundon telegram ngushëllimi.

Nga miku i juaj, Shefqet Krasniqi.

Të ngjajshme

Shqipëri, haxhinjtë kthehen nga tokat e shenjta

Kushtrim Guraj

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani