Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Samet Tours
auto lider
Lajme

Ekskluzive – “Hafëzat e Trojeve Shqiptare” seriali që do të nis në vitin 2019 në RTV Pendimi

Muslim Shop

Seriali i parë që do të fillojë të shfaqet në ekranin e RTV Pendimit do të nis nga viti 2019 “Hafëzat e Trojeve Shqiptare” serial ky i realizuar nga stafi i RTV Pendimit.

Një projekt i shumëpritur, me vlera të rëndësishme dhe mbresëlënëse.

Përmes të cilit ju njohim nga afër me shtresën më të dalluar në shoqëri, me ata që mbajnë fjalën e Zotit thellë në zemrat dhe mendjet e tyre.

Tregime interesante me “Hafëzat nga trojet shqiptare”.

RTV Pendimi do të sjell për ju 40 dokumentarë me hafëza të trojeve shqiptare, duke publikuar çdo javë nga një dokumentar.

Projekti fillon nga fillimi i vitit 2019.

Bëhuni gati të jetoni me këtë projekt unik dhe të vetëm në vendin tonë, e që RTV Pendimi e paraqet ekskluzivisht për juve.

Të ngjajshme

Shqipëri, haxhinjtë kthehen nga tokat e shenjta

Kushtrim Guraj

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani