Rtv Pendimi
Samet Tours
auto lider
Good life Restaurant
Lajme

Futbollistët myslimanë festojnë ardhjen e Ramazanit

Muslim Shop

E diela shënoi fillimin e Ramazanit, ku myslimanët agjërojnë gjatë orëve të ditës dhe disa futbollistë myslimanë që praktikojnë fenë islame e kanë festuar ardhjen e muajit të shenjtë.

Achraf Hakimi, Mesut Ozil dhe Shkodran Mustafi janë tre lojtarët që luajnë në skuadra të mëdha, që praktikojnë agjërimin.

Ata kanë publikuar në rrjetet sociale gëzimin e tyre për ardhjen e Ramazanit, përcjell lajmi.net.

‘’Urime Ramazani, duke u uruar të gjithë vëllezërve dhe motrave të mia myslimane paqe dhe harmoni gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit”, shkroi Mustafi.

Të ngjajshme

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani

Turqia shpall vendimet e Këshillit të Lartë Ushtarak

Kushtrim Guraj