Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Samet Tours
Kuzhinë

Gjellë e zakonshme nga patatet: musaka e zbrazët me parmezan

Muslim Shop

Përbërësit:

– 1 kg patate,
– 3 filxhanë ajkë për zierje,
– 2 thelpinj hudhre të grirë,
– Kripë,
– Piper,
– ¼ e filxhanit majdanoz të grirë të freskët,
– ¼ e filxhanit parmezan.

Përgatitja:

Qërojeni patatet dhe prisni në rrathë.

Në enë qitni ajkën për zierje, hudhrën e grirë, kripën, piperin dhe majdanozin.

Përbërjen mirë përzieni dhe qiteni sipër patateve.

Piqni në 200 gradë celsius rreth 30 minuta. Pastaj nxirrni patatet nga furra dhe qitni parmezanin.

Kthejeni që të piqet edhe15 deri 20 minuta.

Të ngjajshme

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj