Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Shkenca dhe teknologjia

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën

Muslim Shop

Shfrytëzimi i Google Maps për të marrë informacione, deri në arritjen te destinacioni i duhur, në të ardhmen pritet të bëhet edhe më i lehtë.

Shumë shpejtë, mund të shfrytëzohet i ashtuquajturi realitet i zgjeruar, si pjesë e një aplikacioni që jet direktiva, transmeton Telegrafi.

Gjë që nënkupton se mund të merrni informata në ekranin e telefonit, pasi të keni aktivizuar kamerën, për të treguar lokacionin se ku ndodheni. Sistem i përafërt me Street View, për navigacion.

Krahas mundëisë ‘Directions’, do të shfaqet edhe ‘’Start AR’ që ka të dhëna për lokacionin ku ndodheni. Klikimi në të, do të ofronte mundësi të gjetjes së hapësirës së dëshirua dhe pamundësimit të humbjes së rrugës.

Wall Street Journal ka bërë të ditur, se sistemi po testohet në disa grupe të vogla në beta, para se të lansohet dhe të jetë në dispozicion për të gjithë.

Për çdo vit, Google organizon një aktivitet të quajtur Google I/O. Gjatë këtij viti do të zgjasë prej shtatë deri në nëntë maj, ku edhe pritet të bëhen të ditura detajet e këtij aplikacioni. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Rrjetet sociale nxisin depresion tek të rinjtë

Kushtrim Guraj

Google sjell dizajnin e ri për Play Store

Kushtrim Guraj

A është tkurrur mali më i lartë në botë?

Kushtrim Guraj

Stamboll, hapet qendra teknologjike e Microsoft-it

Kushtrim Guraj

Çka pas Ramazanit?

Kushtrim Guraj

Shitja globale e telefonave për Huawei është më e lartë se ndonjëherë më parë

Kushtrim Guraj

Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7

Kushtrim Guraj

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Kushtrim Guraj

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Kushtrim Guraj