Rtv Pendimi
Good life Restaurant
Samet Tours
auto lider
Lajme

Haradinaj: Taksen nuk e heqim, nuk i nënshtrohemi Serbisë dhe Rusisë

Muslim Shop

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit të orëve të vona që kishte me krerët e shtetit, tha se kanë diskutuar në lidhje me taksën, ku përsëriti se pavarësisht të gjithave, taksa nuk do të largohet. Sonte në orët e vona është mbajtur një takim i krerëve shtetëror, në një nga kafenetë të kryeqytetit. Kreu i ekzekutivit tha se dhe ambasadorit amerikan i kanë shpjeguar pozicionin e Kosovës. “Ne e kemi shpjeguar pozicionin tonë. Ne Amerikën e duam, por nuk i nënshtrohemi Serbisë dhe Rusisë”, tha ai. Ai tregoi, se taksa nuk i është vendosur Amerikës. “E kërkojmë një marrëveshje, por pa u largu taksa. Edhe unë jam për me u largu taksa, por me njohje. I lus amerikanët që të na kuptojnë. Unë do t’i jap përkrahje arritjes së një marrëveshje, por pa shkëmbim të territoreve”, tha Haradinaj për media

Të ngjajshme

Shqipëri, haxhinjtë kthehen nga tokat e shenjta

Kushtrim Guraj

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani