Rtv Pendimi
Samet Tours
auto lider
Vip Well
Good life Restaurant
Kuzhinë

Kek me portokall

Muslim Shop

Përbërësit

6 vezë
6 filxhana sheqer pluhur
6 filxhana miell
1 gotë çaji lëng portokalli
1 gotë Levore portokalli
2 Pluhur pjekje
2 vanilje
pak kripë
pak lëng limoni

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i derdhni me rend në një enë të thellë.

2

E gjithë glazurën e përzieni me mikser rreth 10 minuta, pas përzierjës e derdhim tek ena e pjekjës.

3

Kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për rreth 30-40 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Të ngjajshme

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Kushtrim Guraj