Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Samet Tours
Lajme

Mbi 40 për qind e qytetarëve të BE-së e shohin si kërcënim ekstremin e djathtë

Muslim Shop

Një anketë e zhvilluar në tetë shtete të Evropës vuri në dukje se 43 për qind të pjesëmarrësve në mbarë kontinentin rritjen e së djathtës ekstreme e shohin si kërcënim, transmeton Anadolu Agency (AA).

Anketa është kryer nga YouGov në Gjermani, Francë, Belgjikë, Spanjë, Itali, Poloni, Suedi dhe Hungari me rreth 8.000 pjesëmarrës.

Sipas anketës, 43 për qind të qytetarëve të BE-së rritjen e së djathtës ekstreme e shohin si një kërcënim.

Shifra më e lartë është regjistruar në Gjermani me 56 për qind, pas së cilës pasuan Suedia me 48 për qind dhe Spanja me 45 për qind.

Të ngjajshme

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani

Turqia shpall vendimet e Këshillit të Lartë Ushtarak

Kushtrim Guraj