Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Samet Tours
Lajme

Përmbytje në Pakistan, dhjetëra të vdekur

Muslim Shop

Të paktën 39 persona kanë humbur jetën, ndërsa shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara gjatë reshjeve të dendura në Pakistan, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e publikuar nga Qendra Kombëtare e Menaxhimit të Fatkeqësive, thuhet se në përmbytjet e ndodhura në dy ditët e fundit në provincat Hayber-Pahtunhva dhe Balochistan, kanë humbur jetën 39 persona, ndërsa janë plagosur shumë të tjerë.

Në të dyja provincat janë dëmtuar shumë shtëpi, ndërsa disa plotësisht janë rrëzuar.

Zyrtarët e meteorologjisë theksuan se reshjet pritet të zgjasin edhe dy ditë.

Të ngjajshme

Shqipëri, haxhinjtë kthehen nga tokat e shenjta

Kushtrim Guraj

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani