Rtv Pendimi
auto lider
Vip Well
Good life Restaurant
Samet Tours
Kuzhinë

Petulla kungulleshë

Muslim Shop

Përbërësit

2 kungulleshkatë mëdha
2 vezë
2 qepe te njoma
250 gr miell
djathëtë coptuar
kripëdhe piper i zi
majdanoz
pluhur për ëmbëlsira

 

 

Hapat

1

Kungulleshat i grini në rende dhe i kriposni.

2

Pas 10 minutash kullojani mirë tepricën e ujit.

3

Shtoni qepen e grirë në rende, pastaj djathin, vezët, majdanozin, miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe pak piper.

4

Tërë këtë masë përzieni mirë dhe fërgojeni në tigan në vaj të nxehtë.

5

Bëni gati petullat dhe vendosni në salveta që teprica e ujit të kullohet, pastaj qitni djathin e grirë në rende.

6

Mund t’i servirni me ajkë apo jogurt.

Të ngjajshme

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Kushtrim Guraj