Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Vip Well
Samet Tours
Kuzhinë

Sheqerepare si teranafil?

Muslim Shop

3 veze
3 lug kafje uftell te baredh
2 maregarin kristal
1 filgjan vaj
1 pecivo
1 vanil
miell

Pergaditja

Vezet, margarinin, uftllin,  vajin, i perzim i shtojm miellin njereke te fortohet.
E marrim e tehullim ene e presim me syreq i vem nga kater pjes te prera siper njera tjeteres u lajm pak hapsir
Dhe i sukellojm te kater pjeset dhe i peresime ne meset i kethejme drejt dhe i rendisim ne tave te lyer me margarin dhe e pjekim

Sherbeti

1kg e gjymes uje
1kg e gjymes sheqer
E velon  ne zjarr deri sa te piqet sheqerparja
Duhet te jen te dyjat te vaket

Të ngjajshme

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Kushtrim Guraj