Rtv Pendimi
Samet Tours
auto lider
Good life Restaurant
Lajme

Shri Lankë, shkon në 290 numri i të vdekurve pas sulmeve me bombë në kisha dhe hotele

Muslim Shop

Ka shkuar në 290 numri i të vdekurve pas tetë sulmeve më bombë që ndodhën në kisha dhe hotele dje në Shri Lankë.

Mbi 500 persona kanë mbetur të lënduar, në mesin e tyre edhe dhjetëra të huaj – Policia ka arrestuar 24 persona deri tash, transmeton Klan Kosova.

Ministria e Mbrojtjes atje bëri të ditur se shumica e sulmeve janë kryer nga vetëvrasës me bombë, të cilët i përkasin një grupi, por akoma nuk dihet se kush janë.

Vendi ka njoftuar se ka shpallur orë policore me efekt të menjëhershëm, se do të impononte një ndalim mediatik “të përkohshëm” pas këtyre shpërthimeve, ndërsa rrjetet online, duke përfshirë Facebook dhe WhatsApp, janë bllokuar.

Shri Lanka është në shok pas shpërthimeve të së dielës së Pashkëve, duke qenë këto sulmet më vdekjeprurëse që nga përfundimi i luftës civile atje më 2009.

Të ngjajshme

Shqipëri, haxhinjtë kthehen nga tokat e shenjta

Kushtrim Guraj

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani