Rtv Pendimi
auto lider
Good life Restaurant
Samet Tours
Lajme

Taunita Hoxha e aksidentuar në Prishtine, niset për shërim në Turqi

Muslim Shop

Taunita Hoxha, e aksidentuara në aksidenti e së shtunës, në lagjen Kolovicë, po shkon drejt rikuperimit.

Ajo është nisur për shërim në Turqi, pas ndihmës së Bashkësisë Islame të Kosovës, për trajtim jashtë vendit.

Kjo u bë e ditur nga bashkëshorti i saj, i cili përmes një postimi në Facebook, ka lajmeruar se janë siguruar mjetet për shërimin e Taunitës.

Në anën tjetër, shumë vullnetmirë nga vende të ndryshme kanë filluar aksionin për grumbullimin e të hollave.

Shërimi i Taunitës do të bëhet në një nga spitalet turke, i cili do të kushtojë mbi 100 mijë euro./RTV Pendimi

Të ngjajshme

Shqipëri, haxhinjtë kthehen nga tokat e shenjta

Kushtrim Guraj

“Investimet në spitale janë për një mjekësi moderne në Kosovë”

Kushtrim Guraj

Rtv Pendimi ju uronë festën e Kurban Bajramit

Kushtrim Guraj

Indonezi, gruaja kurseu duke mbledhur mbeturina 26 vite për të udhëtuar në Haxh

Qëndrim Ibrahimi

Spanjë, shpëtohen 59 migrantë në Mesdhe

Kushtrim Guraj

Turqi, gjenden mbishkrime të lashta 883 vjet

Kushtrim Guraj

Studentët dhe nxënësit nga Shqipëria do të vizitojnë Turqinë

Kushtrim Guraj

Me karrocë drejt Haxhit: Rrëfimi i 34-vjeçarit nga Vushtrria, ëndrra e të cilit tanimë është realitet

Kushtrim Guraj

Edhe një doktore shkence i shtohet Kosovës

Hevzi Hasani