Rtv Pendimi
Samet Tours
Vip Well
Good life Restaurant
auto lider
Lajme

Thaçi shpalli vitin 2019, vit të NATO-s në Kosovë

Muslim Shop

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka shpallur vitin 2019, vit të NATO-s në Kosovë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Nga kabineti presidencial vendimi për shpalljen e këtij viti, vit të NATO-s, sqarohet me atë se “sivjet shënohet 20 vjetori i intervenimit humanitar të NATO-s në Kosovë, intervenim që ka ndodhur pas masakrave, pastrimit etnik dhe krimeve të forcave serbe ndaj banorëve civilë në Kosovë si dhe pas përpjekjeve të dështuara diplomatike botërore që të gjendet zgjidhje paqësore për Kosovën”.

“Më 24 mars të vitit 1999, forcat ajrore të NATO-s filluan fushatën e bombardimeve kundër objektivave të shtetit serb, e që zgjati gjithsej 78 ditë, duke ndaluar në këtë mënyrë gjenocidin dhe duke sjellë lirinë për Kosovën”, thuhet në njoftim.

Më tej thuhet se populli i Kosovës gjithmonë do t’u jetë falënderues shteteve anëtare të NATO-s për mbështetjen e tyre.

Të ngjajshme

Fshati kosovar ku të gjithë banorët kanë mbiemrin Gashi, por kanë dy fe

Kushtrim Guraj

Kosovë-Turqi, nënshkruhet Plani i Veprimit për bashkëpunim në shëndetësi

Kushtrim Guraj

“Turqia ka qëndruar gjithmonë pranë popullit shqiptar”

Kushtrim Guraj

Refugjatët sirianë e shndërrojnë Turqinë në shtëpinë e tyre të dytë

Kushtrim Guraj

Erdoğan: Do të luftojmë që të ndriçohet çështja e vdekjes së Morsit

Kushtrim Guraj

Diskriminimi ndaj familjes palestineze në Austri

Hevzi Hasani

Ariu polar kalon 1.500 kilometra në kërkim të ushqimit

Hevzi Hasani

Ankara, Albin Kurti takohet me kryeparlamentarin e Turqisë

Kushtrim Guraj

“Roli i bujqësisë në zhvillimin rural, aktivitet i rëndësishëm ekonomik”

Kushtrim Guraj