Rtv Pendimi
auto lider
Vip Well
Samet Tours
Good life Restaurant
Shëndetësi

Ullinjtë e zi të shëndetshëm për sy

Muslim Shop

Ullinjtë e zi janë një burim i madh i vitaminës E, e cila ka aftësinë e shkëlqyer për të neutralizuar radikalët e lirë në yndyrën trupore.

Po ashtu edhe afërsisht një filxhan me ullinj të zinj përmbajnë sasinë e rekomanduar të vitaminës A që nevojitet për një ditë.

Kjo vitaminë është vendimtare për shëndetin e syve.

Kjo lejon që syri të dallojë më mirë dritën dhe errësirën duke përmirësuar kështu edhe shikimin gjatë natës. Për më tepër, Vitamina A besohet të jetë efektive kundër kataraktave, degjenerimit makular, glaukomës dhe sëmundjeve okulare të lidhura me moshën.

Të ngjajshme

Duhani, dy herë i dëmshëm

Kushtrim Guraj

Fillon Java e Shëndetësisë Kosovë-Turqi 2019

Kushtrim Guraj

Ushqimet që preferohen gjatë ditëve të nxehta

Hevzi Hasani

Turqia synon rekordin Guinness në transplantin e mëlçisë

Kushtrim Guraj

Përfitimet e mahnitshme të ujit , sa ujë duhet të pini në ditë?

Kushtrim Guraj

Rreth 90 për qind e njerëzve nuk e dinë sa shumë pemë e perime duhet të konsumojnë

Kushtrim Guraj

SËMUNDJET E GJËNDRËS TIROIDE

Kushtrim Guraj

Disa nga bimët dhe ushqimet që forcojnë memorien

Kushtrim Guraj

Shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit tek fëmijët

Kushtrim Guraj