Rtv Pendimi
Good life Restaurant
auto lider
Samet Tours
Kuzhinë

Vezë të tiganisura me patëllxhanë

Muslim Shop

Përbërësit për 4 persona:

– 4 kokrra vezë
– 2 lugë gjelle gjalpë
– 2 copë patëllxhanë
– 4 thelpinj hudhra
– 4 feta proshutë
– 2 kokrra domate
– 2 lugë gjelle vaj

Përgatitja:

Presim patëllxhanët dhe i kriposim. I lëmë 1 orë të kullojnë lëngun.

Ndërkohë i heqim lëkurën domateve dhe farat i shtypim dhe i hedhim në një tigan me pak vaj dhe gjalpë.

Shtojmë hudhrën të shtypur dhe i skuqim në zjarr të ngadalshëm që të bëhen si pure e hollë.

Skuqim lehtë patëllxhanët në skarë pasi i lyejmë me pak vaj dhe i shtojmë në një pjatë. Njëkohësisht skuqim me gjalpë proshutën të prerë në feta të holla dhe i kullojmë.

Në yndyrë skuqim vezët sy, e kullojmë dhe e vendosim mbi patëllxhanët, ndërsa sipër hedhim në mënyrë të shpërndarë proshutën.

Të ngjajshme

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj