Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Vip Well
Shkenca dhe teknologjia

Xiaomi promovon sërish telefonin e tyre të palosshëm

Muslim Shop

dërsa Samsung përgatitet të lansojë Samsung Fold muajin e ardhshëm, dhe Huawei e përgatit konkurrentin e tyre në formën e Mate X, Xiaomi ka postuar në rrjetin social Weibo për të na dhënë një pamje të shkurtër për telefonin e tyre të ardhshëm.

Prodhuesi kinez ka marrë një qasje të ndryshme me prototipin e tij të palosshëm. Xiaomi paloset në dy vende të veçanta, duke e mbështjellë ekranin rreth pjesës së jashtme të pajisjes me nyje në të dyja anët e ekranit të shtrirë si tablet.

Xiaomi tregoi për herë të parë prototipin e telefonit të palosshëm në janar, kur Lin Bin, bashkë-themelues dhe president i kompanisë, shpjegoi se telefoni ishte një prototip që kompania do ta konsideronte ta vendoste në prodhim nëse kishte interes të mjaftueshëm.

Videoja më e re sugjeron se patjetër ka pasur interes të mjaftueshëm dhe Xiaomi është duke ecur përpara me prodhimin.

Kjo është emocionuese, sepse telefoni i palosshëm i Xiaomi mund të jetë shumë më i volitshëm se disa nga rivalët e tij.

Ndërsa Samsung Galaxy Fold do të kushtojë 1,799 £ në Mbretërinë e Bashkuar dhe 1,980 dollarë në SHBA, Mate X i Huawei do të kushtojë rreth £ 1,997, një raport javën e kaluar deklaroi se telefoni i palosshëm i Xiaomi do të shitet me pakicë për 999 dollarë në SHBA dhe 999 euro në Evropë. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Stamboll, hapet qendra teknologjike e Microsoft-it

Kushtrim Guraj

Çka pas Ramazanit?

Kushtrim Guraj

Shitja globale e telefonave për Huawei është më e lartë se ndonjëherë më parë

Kushtrim Guraj

Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7

Kushtrim Guraj

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Kushtrim Guraj

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Kushtrim Guraj

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Kushtrim Guraj

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Kushtrim Guraj

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Kushtrim Guraj