Rtv Pendimi
Kuzhinë

Kek me portokalle

Kek me portokalle

Perberesit:
3 gota uji me miell ,
1 gote e gjysem sheqer ,
3 veze ,
1 gote kos ,
1 gote vaj ,
1 portokalle ,
1 pako pluhur fryres ,
pak kripe ,

Pergatitja:
Hedhim ne tas miellin pluhurin fryres pak krip, i perziejme. Me pas hedhim vezet, vajin, kosin, lekuren e grire te portokallit, dhe lengun, i perziejme te gjitha bashke, me pas e hedhim brumin ne tepsi te shtruar leter kuzhine e pjekim per 50 mint ne 170 gd. E leme te ftohet eshte gati per servirje. Ju befte mire.kuzhina.al

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU