Rtv Pendimi
Lajme

29 vjeçari nga Prizreni ne gjendje kome, ka nevojë për ndihmën tuaj për trajtim jashtë vendi

Taulant Kollani, djali 29 vjeç nga Opoja ka nevojë për ndihëm tuaj.

Ai që ka 3 nëntori gjendet në komë, ndërsa trajtimi i tij mund të bëhet vetëm jashtë vendit.

 

Familja kërkon ndihmën e të gjithëve për shërimin e tij – në thirrjen më poshtë i keni të gjitha të dhënat:

Të dashur familjar, miq, shok, kolegë, dhe njerëz të vullnetit të mirë, ju njoftojmë së vëllai ynë:

Taulant Kolloni, 29 vjeç nga Opoja, fshati Kosavë ne banim në Prizren, ka nevojë për ndihmën tonë.

Që nga 3 nëntori, Taulanti është në gjendje të rëndë kome. Ai ka nevojë për trajtim jashtë vendit dhe shuma e të hollave që kërkohet është e papërballueshme për familjen. Taulanti si një profesor i ri i Artit, po përballet me një sfidë të rëndë jetësore.

Se sa humanitar dhe bamirës jemi ne si popull, këtë e kemi dëshmuar shumë herë, andaj ne si familjar u jemi shumë mirënjohës, për secilën ndihmë, sado e vogël të jetë ajo, për Taulantin është jetike!

 

Diagnoza: ICV ischemica region mesencephali,hypothalamus dex et thalamusdex.

Infiltration pulmonum reg paracardialis dex.

 

Kontakti i familjes Kollani: 044-388-792

 

Të dhënat se si mund ta ndihmoni i gjeni më poshtë:

Nr. i xhirollogarise:
IBAN: XK051701018600473543
Swift code: NLPRXKPR ( per transferta nderkombetare .)

Të ngjajshme

Jep dorëheqje kryeministri i Katarit, emërohet pasardhësi

Kushtrim Guraj

Ministrja Xhaçka takon ambasadorin e Turqisë në Tiranë

Kushtrim Guraj

Trump i shpreh ngushëllime Erdoğanit pas tërmetit në Turqi

Kushtrim Guraj

OKB thirrje për 358 milionë dollarë për refugjatët në Etiopi

Kushtrim Guraj

Erdoğan: Haftari i Libisë nuk shqetësohet për paqen

Kushtrim Guraj

Gjermania heq Kosovën nga Lista e Shteteve për Verifikim të Sigurisë

Kushtrim Guraj

Koronavirusi, IKSHP rekomandon këto masa parandaluese të sigurisë në aeroportin “Adem Jashari”

Kushtrim Guraj

Arrin në 80 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kinë

Kushtrim Guraj

Turqi, rritet në 39 numri i të vdekurve nga tërmeti

Kushtrim Guraj