Rtv Pendimi
Samet Tours
auto lider
Vip Well
Good life Restaurant
Shëndetësi

Ananasi ndihmon në forcimin e kockave

Muslim Shop

Ananasi është fruta që ndihmon në forcimin e kockave, në përmirësimin e gjendjes shëndetësore gjatë gripit, si dhe ndihmon në parandalimin e problemeve dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Edhe pse është pak e vështirë ta ndash frutën nga lëkura, rëndësia qëndron të përbërësit që kjo frutë përmban.

Ananasi ka vlera të shumta për shëndetin e njeriut, sidomos për forcimin e kockave, pasi është një frutë shumë e pasur me vitaminë C. Sidomos një ndikim të dobishëm, kjo frutë ka për të gjithë ata njerëz që kanë probleme me jashtëqitjen.

Por për të pasur një sukses më të mirë, duhet të konsumoni ananas sa më të freskët që të jetë e mundur, pasi sa më i freskët të jetë, aq më shumë vlera ushqyese gjenden në të. Edhe lëngu nga ananasi është i dobishëm. /Zëri/

Të ngjajshme

Duhani, dy herë i dëmshëm

Kushtrim Guraj

Fillon Java e Shëndetësisë Kosovë-Turqi 2019

Kushtrim Guraj

Ushqimet që preferohen gjatë ditëve të nxehta

Hevzi Hasani

Turqia synon rekordin Guinness në transplantin e mëlçisë

Kushtrim Guraj

Përfitimet e mahnitshme të ujit , sa ujë duhet të pini në ditë?

Kushtrim Guraj

Rreth 90 për qind e njerëzve nuk e dinë sa shumë pemë e perime duhet të konsumojnë

Kushtrim Guraj

SËMUNDJET E GJËNDRËS TIROIDE

Kushtrim Guraj

Disa nga bimët dhe ushqimet që forcojnë memorien

Kushtrim Guraj

Shenjat e hershme paralajmëruese të kancerit tek fëmijët

Kushtrim Guraj