Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Lajme

Ankara, Albin Kurti takohet me kryeparlamentarin e Turqisë

Muslim Shop

Kryetari i Parlamentit të Turqisë (TBMM), Mustafa Şentop, priti në një takim liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe delegacionin e tij shoqërues, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi u realizua në dyer të mbyllura në zyrat e kryeparlamentarit turk në Ankara.

Më herët, Albin Kurti është takuar edhe me shefat e grupeve parlamentare të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Partisë Lëvizja Nacionaliste (MHP) dhe Partisë Republikane Popullore (CHP).

Kurti gjatë takimeve të tij, ndër të tjerë, është shoqëruar nga deputetet Albulena Haxhiu dhe Fitore Pacolli, si dhe kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Të ngjajshme

Regjimi i Asadit vazhdon bombardimet në Idlib, të paktën 6 të vdekur

Kushtrim Guraj

Erdoğan: Turqit qipriotë, pjesë e pandarë e popullit turk

Kushtrim Guraj

Vazhdojnë bastisjet e hebrenjve fanatikë në Mesxhid al-Aksa

Kushtrim Guraj

Sërish tërmet në kufirin mes BeH-së dhe Malit të Zi

Kushtrim Guraj

Turqi, konfiskohen kartëmonedha prej një milion dollarë

Kushtrim Guraj

Gjysëm shekulli që kur këmba e njeriut për herë të parë shkeli në Hënë

Kushtrim Guraj

Vuçiç: Dorëheqja e Haradinajt është mashtrim politik

Kushtrim Guraj

Meksika zotohet të mbrojë emigrantët e mitur të pashoqëruar

Kushtrim Guraj

Gjermani, 17.3 milionë njerëz jetojnë vetëm

Kushtrim Guraj