Rtv Pendimi
Lajme

Arabia Saudite, brenda një viti janë ndaluar 32.000 migrantë të padeklaruar

Në Arabinë Saudite për një vit janë ndaluar së paku 32.000 migrantë të padeklaruar të cilët në mënyrë ilegale tentuan të hyjnë në territorin e këtij vendi, transmeton Anadolu Agency (AA)

Agjencia saudite e lajmeve SPA njoftoi se gjatë aksioneve të zbatuara vitin e kaluar janë ndaluar së paku 32.636 persona, të cilët në mënyrë të paligjshme tentuan të kalojë kufirin.

Në mesin e të ndaluarve 53 për qind janë shtetas të Jemenit, 44 për qind të Etiopisë.

Theksohet se janë ndaluar edhe 1.520 persona të cilët ilegalisht tentuan të braktisin vendin.

Kundër më shumë se një milion personave është ngritur procedurë për shkak të shkeljes së rregullave ligjore lidhur me lejen e qëndrimit dhe lejen e punës në këtë vend.

Të ngjajshme

COVID-19, Turqia punon për paketën gjithëpërfshirëse “mburoja e punësimit”

Kushtrim Guraj

Ushtria e Libisë nis operacion të ri për çlirimin e Sirtes dhe bazës ajrore Al-Jufra

Kushtrim Guraj

Siri, bie dëshmor një ushtar turk në Idlib

Kushtrim Guraj

Kosovë, shqiptari kujdeset për serben e moshuar, banoren e vetme në fshatin e braktisur

Kushtrim Guraj

“Turqia nuk do t’i braktisë vëllezërit libianë në mëshirën e puçistëve”

Kushtrim Guraj

Ushtria e Libisë çliron Tripolin, niset drejt qytetit Tarhuna

Kushtrim Guraj

Avdullah Hoti merr detyrën si kryeministër i Kosovës

Kushtrim Guraj

BE, strategjia e rimëkëmbjes në forcimin e teknologjisë së pastër dhe të gjelbër

Kushtrim Guraj

OKB nuk arriti të mbledhë fondin humanitar prej 2,4 miliardë dollarë për Jemenin

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU