Rtv Pendimi
Lajme

Arrestohen disa persona lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas në Iran

Zëdhënësi i gjyqësorit në Iran, Gulam Hussein Ismaili tha se disa persona janë arrestuar lidhur me hetimin e kryer për rrëzimin e avionit ukrainas në Iran, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ismaili gjatë një konference për media në Teheran njoftoi se kutia e zezë e avionit është dërguar në Francë.

Ai theksoi se kanë kaluar 72 orë që nga fillimi i hetimit lidhur me rrëzimin e avionit dhe se në kuadër të kësaj janë arrestuar disa persona.

Sipas tij, pjesëmarrja e ambasadorit britanik në Teheran në protesta dhe shkrepja e fotografive “janë të papranueshme”.

Lidhur me këtë Ismaili tha se persona të tillë në ligjin ndërkombëtar shpallen “persona të padëshiruar” dhe se populli pret që ambsadori britanik të dëbohet.

Të ngjajshme

Tërmeti në Durrës, njerëzit dalin nga shtëpitë

Kushtrim Guraj

Për sensibilizimin

Kushtrim Guraj

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Kushtrim Guraj

Libi, forcat jolegjitime sulmojnë kopshtin e shkollës, raportohet për viktima

Kushtrim Guraj

“Marrëveshja për Hekurudhat në interes të Kosovës, ndikon në ekonomi”

Kushtrim Guraj

“Dezertimi” i LVV-së dhe LDK-së nga premtimi për transparencë

Kushtrim Guraj

Pensionimi e mungesa e mjekëve, sfidë për shëndetësinë në Kosovë

Kushtrim Guraj

Siri, pranë kufirit turk zhvendosen 31.600 civilë të tjerë

Kushtrim Guraj

Jep dorëheqje kryeministri i Katarit, emërohet pasardhësi

Kushtrim Guraj