Rtv Pendimi
Lajme

Arrestohet 44 vjeçari i dyshuar për kryerje të dhjetëra vjedhjeve të rënda

Njësitet policore të stacionit të Fushe Kosovës, sot kanë arrestuar një person të dyshuar për disa raste të vjedhjeve.

Rastet kanë ndodhur në qendra tregtare dhe periudha të ndryshme kohore, ku dyshohet se ka kryer dhjetëra vjedhje të rënda.

“Personi  i dyshuar F. B. mashkull, 44 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, pas përfundimit të procedurave nga ana e hetuesve të stacionit policor të Fushë Kosovës, është dërguar në qendrën e ndalimit për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të ngjajshme

Kosovë, shkon në 224 numri i rasteve me COVID-19

Kushtrim Guraj

Turqia më e hershme se Evropa me masat kolektive kundër pandemisë COVID-19

Kushtrim Guraj

Francë, konfirmohen 541 vitktima të reja nga COVID-19

Kushtrim Guraj

Kosovë, mbërrin kontingjenti me ndihma nga Turqia për luftimin e koronavirusit

Kushtrim Guraj

Kryeparlamentari turk: Turqia do të zgjasë gjithmonë dorën e ndihmës për vëllezërit

Kushtrim Guraj

Thaçi: Thellësisht mirënjohës për Turqinë për mbështetjen e Kosovës

Kushtrim Guraj

Turqia dërgon donacion për Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën për të luftuar me COVID-19

Kushtrim Guraj

Koalicioni i udhëhequr nga SHBA-të braktis edhe një bazë në Irak

Kushtrim Guraj

BE pranon “pamjaftueshmërinë e mbështetjes ndaj Italisë”

Kushtrim Guraj