Rtv Pendimi
Kuzhinë

Ballokume

Perberesit:
1 kg miell misri,
1 kg sheqer,
400 gr gjalp,
7 veze
1 / 2 levozhge veze finj (Ne pa mundesi te finjes hedhim qumesht)

Pergatitja rrahim sheqerin me gjalpin e shkrire ne temperature ambienti sa te behet si krem, me pas hedhim vezet 1 e nga 1 duke rrahur me dore çdo veze, duhet rrahur 3 mint, pasi i mbarojm te gjitha vezet se rrahur, hedhim miellin nga pak sa te formohet brumi, hedhim finjen ose qumesht, nese ju del i bute brumi shtoni dhe 1 dore tjeter miell misri, pasi keni ber brumin vendosim leter kuzhine ne tepsi marim brum me dore dhe e vendosim ne tave te larguar nga njera tjetra, i pjekim ne 180 grd deri sa te marin ngjyre, i nxjerim nga furra i lem te ftohen. Ju befte mire/kuzhina.al

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU