Rtv Pendimi
Lajme

Bamirësi shqiptare, hapin puse uji në Azi e Afrikë (VIDEO)

Fakti se mbi 1 miliard njerëz në botë vuajnë nga mungesa e ujit të pijshëm, i mobilizoi disa kosovarë që të kontribuojnë që nëpër vende të varfëra nëpër botë të hapin puse.

E nga falenderimi për këtë gjë, nevojtarët kanë shkruar edhe emrat e kosovarëve nëpër çeshme, njofton Klan Kosova

Të ngjajshme

Arabia Saudite nga 4 tetori gradualisht do të nisë vizitat për umre

Kushtrim Guraj

Francë, deputetët largohen nga takimi pasi një studente ishte me mbulesë

Kushtrim Guraj

Myftiu Tërnava priti në takim imamin dhe anëtarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar të Mbretërisë së Bashkuar

Hevzi Hasani

Arrijnë në Kosovë 25 ekspertë gjermanë për ofrim të ndihmës rreth COVID-19

Kushtrim Guraj

Kryeministri Rama viziton monumentet osmane në Berat që po restaurohen nga TIKA

Kushtrim Guraj

Nxënësit e klasave 7,8,9,11 dhe 12 i kthehen mësimit

Kushtrim Guraj

Bashkohen shqiptarët në Zvicër

Kushtrim Guraj

Dhjetëra kolonë hebrej bastisin xhaminë Al-Aksa

Kushtrim Guraj

Shqiptarët bamirsa edhe në Nigeri, ndërtojnë një xhami atje

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU