Rtv Pendimi
Lajme

Besimtarë myslimanë nisin faljen e namazit të Ikindisë në sheshin “Skënderbeu” (VIDEO)

Besimtarë myslimanë kanë nisur faljen e namazit të Ikindisë në sheshin “Skënderbeu”. Thirrjes për falje të namazit në ambient të jashtëm i janë përgjigjur dhjetëra besimtarë.

Në këtë çast ka nisur sipas thirrjes, falja e namazit të Ikindisë, njofton Klan Kosova.

Besimtarë, aktivistë nga dje kanë propozuar aksionin “Falu n’shesh” si kërkesë ndaj institucioneve për lejimin e faljes së namazit nëpër xhami.

 

 

Të ngjajshme

BE, strategjia e rimëkëmbjes në forcimin e teknologjisë së pastër dhe të gjelbër

Kushtrim Guraj

OKB nuk arriti të mbledhë fondin humanitar prej 2,4 miliardë dollarë për Jemenin

Kushtrim Guraj

OKB dërgon mbi 100 maune me ndihma në Idlib

Kushtrim Guraj

Kosovë, seanca për votimin e qeverisë së re do të mbahet të mërkurën

Kushtrim Guraj

Turqia u bën thirrje të rinjve të suksesshëm të vazhdojnë arsimimin në vend

Kushtrim Guraj

Turqia hap një spital tjetër të urgjencave në Stamboll

Kushtrim Guraj

Thaçi: Është hapur rruga për krijimin e qeverisë së re

Kushtrim Guraj

Qeveria e Kosovës shton masa të reja të reciprocitetit tregtar me Serbinë

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite hap xhamitë, pezullimi vazhdon në Mekë

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU