Rtv Pendimi
Samet Tours
Good life Restaurant
Vip Well
auto lider
Lajme

BIK-u me mesazh urimi për Kurban Bajramit

Muslim Shop

Sot nga ora 11:00, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e Festës së Kurban Bajramit në selinë e Kryesisë së BIK-ut në Prishtinë.

Kurban Bajrami është një nga festat më të shënuara për botën islame që shënon dhe fundin e ritit të haxhillëkut i konsideruar si proces bindjeje, paqeje dhe sakrifice.Simbolikë tjetër e kësaj feste është therja e kurbanëve dhe dhuratat për të varfrit.

Të ngjajshme

Energjia e pastër çelës për dekarbonizimin e ekonomisë evropiane

Kushtrim Guraj

Pulat, arsyeja e vrasjes së tetëfishtë në Vlorë

Kushtrim Guraj

Grabitet banka në Elbasan

Kushtrim Guraj

Sot dhe nesër ditë zie, 14 viktima në aksidentin në rrugën Shkup-Tetovë

Kushtrim Guraj

Erdoğan: Nuk do t’i dorëzohemi terrorit ekonomik

Kushtrim Guraj

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” në Munchen mblodhën mbi 57 mijë euro

Kushtrim Guraj

Ndërron jetë kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri

Kushtrim Guraj

Maroku nuk do ta njohë Kosovën

Kushtrim Guraj

Mesut Özil, largohet nga kombëtarja e Gjermanisë

Kushtrim Guraj