Rtv Pendimi
Lajme

Bllokohet shitja e biletave për ndeshjen me Francën, vetëm një sektor i lirë

Është bllokuar shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri-Francë, e cila do të luhet më 17 nëntor në stadiumin e ri “Arena Kombëtare”. Tifozët mund të blejnë bileta vetëm për sektorin pas porte, ndërsa në sektorët e tjerë shitja është bllokuar.

Ky kombinim i Federatës Shqiptare të Futbollit ka sjellë herë pas here kaos në shitjen e biletave për ndeshjen Shqipëri-Francë, si dhe radhë të gjata në vendet ku shiten ato.

Për momentin janë shitur 8000 bileta për ndeshjen kundër Francës, ndërsa për Andorrën janë shitur 1300 bileta.

Kujtojmë se “Elbasan Arena” ka një kapacitet prej 12.500 vendesh, ndërsa “Arena Kombëtare” një kapacitet prej rreth 22.000 vendesh./TCH

Të ngjajshme

Shqipëri, mbahet aktiviteti “Pejgamberi Muhamed dhe familja”

Kushtrim Guraj

Vëllezërit Sylejmani arrijnë suksese me restaurantin e tyre në Austri, për ta shkruajnë edhe gazetat austriake

Kushtrim Guraj

Inflacioni vjetor në BE mbetet në 1.1 për qind në tetor

Kushtrim Guraj

Turqia dhe SHBA bisedojnë për të zgjidhur çështjet F-35 dhe S-400

Kushtrim Guraj

Izraeli godet objektivat e Hamasit në Gaza

Kushtrim Guraj

Kosova shënon rënie në rastet e aksidenteve në trafik rrugor

Kushtrim Guraj

“Mini-Shengeni” ballkanik, nuk mund të realizohet pa përfshirjen e Kosovës

Qëndrim Ibrahimi

Plani B i Kosovës për kualifikim në ‘Euro 2020’: Detajet dhe datat e përballjeve

Qëndrim Ibrahimi

Cakaj në UNESCO flet për domosdoshmërinë e anëtarësimit të Kosovës

Qëndrim Ibrahimi