Rtv Pendimi
Samet Tours
Good life Restaurant
auto lider
Kuzhinë

BOMBËZA ME SUSAM

Muslim Shop

 

NEVOIJTEN


• 250 gr llokum
• 200 gr susam
• 200 gr arra
• Vaj

PËRGATITJA:

E skuqim susamin për një kohë të shkurtër. Arrat i thërrmojmë me petës. Susamin e ftohur, arrat e thërrmuara dhe llokumin e rrahim me mikser. Pasi bashkohet masa vazhdojmë ta ngjeshim me dorë. Me duar marrim nga brumi dhe krijojmë topëza, me madhësi të arrës. Bombëzat i kalojmë në arra të grira dhe i rendisim në pjatën për servirje. 

Të ngjajshme

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Kushtrim Guraj