Rtv Pendimi
Kuzhinë

BOMBOLONI

Perberesit:
600 gr miell ,
125 gr sheqer ,
75 gr gjalp ,
25 gr maja
2 veze,
50 ml qumesht ,
lekuren e nje limoni .

Pergatitja:
Leme te shkrije gjalpi ne temperatur ambjenti ,me pas marim miellin lem hapsir ne mes ,tresim ne qumesht te vaket majan ,hedhim ne miell te gjith perberesit dhe formojm brumin ,me pas e ndajm ne dy pjes ku formojme nga nje pet me trashesi 2 cm , me formen e nje gote i presim ne rathe i bejm mbushjen , me se te deshironi ,reçel,nutela ,krem pastiçerie ,siper vendosim mas brumi te prer i ngjeshim mire anet mos te dal mbushja dhe i japim forem perseri me got qe te ngjis mire ,pasi i kemi mbaruar i vendosim ne tepsi me leter kuzhine ,i leme te dyfishohen ,para se ti pjekim i lyejme me qumesht dhe i pjekim ne furre te nxehur 200 ° per 25 mint . Ju befte mire/kuzhina.al

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU