Rtv Pendimi
Lajme

Bombonjerë në formë të Shqipërisë së Madhe në raftet e Serbisë

Një numër i madh i zinxhirëve tregtarë me pakicë në Serbi ofrojnë bombonjerë “Kamila”, në deklaratën e së cilës thuhet “Importi nga Kosova”.

Siç shkruan e përditshmja serbe “Novosti” kur hapet kutia e bombonjerëve, ato shfaqen në formën e “Shqipërisë së Madhe”.

Autoritetet kompetente, analistët dhe përfaqësuesit e Shoqatës së Konsumatorëve në Serbi siç raportohet “dënuan me forcë shitjen e një produkti të tillë në vendin tonë dhe thanë që ai duhet të hiqet nga raftet si çështje urgjente”, shkruan më tej “Novosti”, transmeton Klan Kosova.

“Në dyqan hasa në një bombonjerë “Kamila”, e cila dukej bukur dhe vendosa ta blej. Sinqerisht, unë nuk i kushtova vëmendje deklaratës sepse nuk e shoh kurrë. Kur u ktheva në shtëpi, e shikova rastësisht dhe m`u errësuan sytë. Deklarata e produktit që bleva në Serbi përmban vendin e origjinës – Kosovë. Nuk mund ta besoj se dikush e lejonte këtë”, ka thënë një qytetar, transmeton Klan Kosova.

Të ngjajshme

KMDLNj: Ndërkombëtarët kanë bërë eksperimente me mbetjet mortore

Urim Isma

Karkalecat e shkretëtirës pushtojnë Bririn e Afrikës

Urim Isma

Erdoğan: Dhënia e Nobelit një racisti, shpërblim i shkeljeve të të drejtave të njeriut

Urim Isma

SHBA godet Serbinë, dhjetëra kompani pjesë e rrjeteve korruptive

Urim Isma

Familjet e personave të zhdukur që 20 vjet pa përgjigje

Urim Isma

Veseli niset drejt Hagës: Krenar që isha pjesë e UÇK-së

Urim Isma

Rama reagon për deklaratën e Vuçiçit mbi Masakrën e Reçakut

Urim Isma

Zgjedhjet në Britani goditen nga pretendimet për ndërhyrje ruse

Urim Isma

Erdoğan u bën thirrje vendeve të OBI-së ta ndihmojnë Shqipërinë

Urim Isma