Rtv Pendimi
auto lider
Good life Restaurant
Kuzhinë

Byrek me fasule

Muslim Shop

Ziejme 500 gr fasule me pas I grijme 1 qepe, erza sipas deshires I shtojme dhe vaj. Une i griva dhe nje domate, dhe i perziejme.

Zejme brumin ku hedhin 2 luge vaj, 1 luge uthull, kripe dhe uje sa te mari gjer sa te behet brumi I bute. E ndajme ne dy pjese, marim pjesen e pare, e ndajme ne 5 topa te vegjel i hapim pak, i lyejme mire me niseshte, i vejme njera mbi tjetren dhe me pas e hapim ne nje pete po te jete e trashe. Shtrojme peten ne tepsi hedhim mbushjen hapim peten tjeter ne te njejten menyre e presim i sperkasim me vaj dhe 2 filxhana uje. E pjekim ne 200 gr per 40 min. Ju befte mire

Të ngjajshme

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Kushtrim Guraj