Rtv Pendimi
Vip Well
auto lider
Good life Restaurant
Samet Tours
Kuzhinë

CORBE VICI?

Muslim Shop

Për 4 persona Nevojitenë

 
500 gr mish vici
300 gr patate
200 grqepë 100 gr speca
200 gr karota
200 gr shtalpë
qepë te njoma
2 domate
gjethe selinoje
hudhër
200 gr mill
100 ml vaj ulliri 
kripë dhe piper i zi
1 lugë erëza të përziera
 
 
Përgatitja
 
Mishin e presim në copë të  vogla i hedhim ne tenxhere me vaj për ta skuqur ja shtojm qepën e grirë .
Përziejm pak dhe i shtojmë karrotat e prera ne copë të imëta.Pas një kohe në tenxhere i shtojmë specat e prera ne copë të imëta.
Pastaj hedhim ujë kripë një lugë erëza të përziera dhe hudhërn e grirë.
Në tenxhere i shtojmë edhe patatet e prera në copë. Në nje tigan hedhim vaj per tu nxehur dhe hedhim miellin .
Domatet e prera në copë të vogla pasi i fergojm i hedhim ne tenxheren me corbë. 
Në fund në tenxhere i hedhim gjethet e selinos qepët e njoma dhe majdanozin të gjitha te prera ne copë te imëta.

Të ngjajshme

Mish i shtyllës kurrizore me lakër

Kushtrim Guraj

Mish vici me qepe te vogla

Kushtrim Guraj

BANANA MUFFINS

Kushtrim Guraj

KASTRAVECA TURSHI

Kushtrim Guraj

Byrek me presh e mish

Kushtrim Guraj

Tendeca Aziatike me fileto pule dhe perime

Kushtrim Guraj

Supë nga karota me xhenxhefil – është aq e mirë sa që do të kërkoni akoma

Kushtrim Guraj

Makarona të fërguara me sos këpurdhash

Kushtrim Guraj

Pite kërcëlluese me mollë: Desert tepër i shijshëm për të gjitha gjeneratat!

Kushtrim Guraj