Rtv Pendimi
Të ndryshme

Djali i hoxhë Fadil Musliu, Aid Musliu diplomoi në fakultetin e sheriatit në Medine

Në postimin e fundit të hoxhë Fadil Musliu na jep lajmin për diplomimin e djalit të tij, Aid Musliu, me sukses të shkëlqyeshëm në fakultetin e sheriatit. Vendi ku ai diplomoi është Medina e bekur. Edhe ne Aid-it i dëshirojmë suksese në të ardhmën.

Postimi i plotë nga hoxha Fadil Musliu:

Elhamdulilah!

Në Medinën e bekuar, në Universitetin Islamik djali im Aid Musliu diplomoi me sukses të shkëlqyeshëm në fakultetin e sheriatit.
Lus Allahun e madhëruar që t’i jap bereqet në dijen e tij dhe inshaAllah sukseset e përcjellin gjatë gjithë jetës! /Rtv Pendimi/

Të ngjajshme

O ALLAHU YNË!

Kushtrim Guraj

Besimtarët do ta shohin Zotin e tyre!

Kushtrim Guraj

Sot bëhen 21 vjet nga masakra e tmerrshme e Reçakut kur më 15 janar të vitit 1999 forcat kriminele serbe vranë 45 civilë shqiptarë

Kushtrim Guraj

A E KEMI SHIJUAR ËMBËLSINË E BESIMIT?

Kushtrim Guraj

Australia, Zjarri dhe hadithi i Profetit Muhamed para 1441 vitesh

Kushtrim Guraj

Lutja e Plakës – ja vlenë të lexohet !

Kushtrim Guraj

Shijoje këtë begati!

Kushtrim Guraj

PAMJE NGA XHAMIA E SULLTAN MURATIT

Kushtrim Guraj

Pse po e kundërshtoni krishtlindjen, babadimrin, vitin e ri, bredhin, festimin me të, fotografimin me të, etj. !?

Kushtrim Guraj