Rtv Pendimi
Vip Well
Good life Restaurant
Samet Tours
auto lider
Lajme

Dorëzohen edhe 82 kallëzime penale për krime lufte

Muslim Shop

Përfaqësues të Grupit të Shoqërisë Civile iu drejtuan sot Departamentit për krime Lufte në Prokurorinë Speciale për të dorëzuar 82 kallëzime penale kundër kriminelëve serbë.

Përfaqësuesit thanë se këto kallëzime janë të mbushura me dëshmi.

Gjithashtu thanë që shpresojnë që këto dëshmi do të merren parasysh e nuk do të mbesin në sirtar siç ka ndodh në kohën e UNMIK-ut dhe EULEX-ut.

Tutje, shoqëria civile tha se kriminelët serbë përveç që po shëtisin të lirë, ata edhe gëzojnë poste të ndryshme.

Të ngjajshme

Diskriminimi ndaj familjes palestineze në Austri

Hevzi Hasani

Ariu polar kalon 1.500 kilometra në kërkim të ushqimit

Hevzi Hasani

Ankara, Albin Kurti takohet me kryeparlamentarin e Turqisë

Kushtrim Guraj

“Roli i bujqësisë në zhvillimin rural, aktivitet i rëndësishëm ekonomik”

Kushtrim Guraj

Kaq banorë ka aktualisht bota

Kushtrim Guraj

Qeveria amerikane hesht lidhur me vdekjen e Morsit

Kushtrim Guraj

Morsi varroset vetëm në prani të familjarëve

Kushtrim Guraj

Erdoğan: Zoti e mëshiroftë vëllaun tonë dhe dëshmorin Morsi

Kushtrim Guraj

Morsi ndërron jetë në seancën gjyqësore

Kushtrim Guraj