Rtv Pendimi
Kuzhinë

Dreka që do ta doni: Speca të fërguar me djathë

Nëse dëshironi t’i fërgoni mund t’i qitni më pak vaj dhe t’i fusni në furrë

Përbërësit:

– 3 speca;
– 3 feta djathë;
– 2 thelpinj hudhre;
– 1 vezë,
– rigon;
– domate qershi.

Përgatitja:

Djathin thërrmojeni, shtoni hudhrën e grirë imët, vezët dhe rigonin dhe të gjitha bashkoni mirë.

Specave pritjani bishtat dhe pastroni nga farat.

Mbushni me përbërjen nga djathi dhe fërgoni shkurt nga të gjitha anët në vaj, të mbuluar.

Para përfundimit shtoni domatet qershi.

Ju bëftë mirë!

Të ngjajshme

Sallatë me fasule si racion

Urim Isma

Spinaqi i pjekur në furrë!

Urim Isma

Kështu mund të bëni komposto nga pemët me të cilat mund të ëmbëlsoheni edhe dimrit

Urim Isma

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Kushtrim Guraj

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Kushtrim Guraj

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Kushtrim Guraj