Rtv Pendimi
Kuzhinë

Drekë e mrekullueshme: Këtë gullash do ta parapëlqeni shumë

Ky gatim është tipik për këtë stinë, shumë i shijshëm për shkak të përbërësve të ndryshëm që përdoren

Përbërësit:

– 500 gramë mish nga kofsha e viçit,
– 2 qepë të kuqe,
– 150 gramë karota,
– 20 ml vaj,
– 250 gramë domate të grira,
– një lugë të vogël spec të kuq djegës të bluar,
– ½ lugë hajvar,
– 1 thelb hudhre,
– ½ speca të vegjël djegësi,
– 1 lugë e vogël koncentrat domateje,
– ½ luge qull mielli,
– një lugë majdanoz,
– kripë,
– piper.

Përgatitja:

Në vaj fërgoni mishin e viçit, të prerë në kube të vogla. Shtoni qepën e grirë dhe karotën.

Marinoni rreth 5 minuta, hiqni nga zjarri dhe përzieni koncentratin e domates, specin e bluar dhe hudhrën.

Ktheni sërish në zjarr, shtoni specin djegësi dhe domaten, qitni kripë dhe piper.

Shtoni 8 dl ujë dhe zieni të mbuluar me kapak rreth 50 minuta, derisa mishi të zbutet.

Sipas nevojës shtoni ujë. Qullin e miellit tundeni në pak ujë të ftohtë dhe përzieni në supë.

Zieni pak, shtoni havjarin dhe qitni majdanozin e grirë.

Ju bëftë mirë.

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU