Rtv Pendimi

Dy tërmete me fuqi prej 5.5 dhe 5.4 ballë kanë goditur pjesën veriore të provincës Horasan në verilindje të Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA). Nga Qendra për sizmologji e Universitetit të Teheranit thuhet se epiqendra ka qenë në rajonin Jajarma ndërsa u regjistruan në orët e hershme të mëngjesit. Sipas të dhënave të para nuk ka viktima në njerëz, ndërsa disa në shtëpi janë shkaktuar dëme materiale. Tërmetet u regjistruan në thellësi prej 16 dhe 10 kilometrave.

Dy tërmete me fuqi prej 5.5 dhe 5.4 ballë kanë goditur pjesën veriore të provincës Horasan në verilindje të Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Nga Qendra për sizmologji e Universitetit të Teheranit thuhet se epiqendra ka qenë në rajonin Jajarma ndërsa u regjistruan në orët e hershme të mëngjesit.

Sipas të dhënave të para nuk ka viktima në njerëz, ndërsa disa në shtëpi janë shkaktuar dëme materiale.

Tërmetet u regjistruan në thellësi prej 16 dhe 10 kilometrave.

TË NGJAJSHME