Rtv Pendimi
Kuzhinë

Ëmbëlsirë e shijshme me mollë, grizë dhe arra

rovoni këtë recetë dhe do ngeleni të kënaqur nga shija e saj

Në këtë sezon kemi favoritin tonë, – ëmbëlsirën shumë të shijshme me mollë, grizë dhe arra, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– një filxhan grizë gruri;
– një filxhan miell;
– 1,5 filxhan sheqer;
– gjysmë qese pluhur për ëmbëlsira;
– një lugë e vogël kanellë;
– 3 mollë të madhësisë mesatare;
– një lugë e vogël vaj;
– një grusht arra;
– 2 lugë susam.

Përgatitja:

Përdorni dy enë, në njërën të qitni përbërësit e thatë, ndërkaq në tjetrën mollët.

Qëroni dhe grini në rende mollët, qitni në to kanellën dhe lini anash të lirojnë lëng dhe pastaj shtoni edhe vajin.

Në enën tjetër përzieni përbërësit e thatë. Në enën katrore për pjekje vendosni letër për pjekje dhe filloni t’i radhisni përbërësit.

Një herë qitni përbërjen e thatë, pastaj një radhë mollë dhe gjithnjë derisa të shpenzoni përbërësit.

Në fund qitni sipër mollë, qitni arrat dhe susamin.

Piqni rreth 40 deri 50 minuta, ndërkaq para se t’i shërbeni, sipas dëshirës, qitni sheqer pluhur. /Telegrafi/

Të ngjajshme

Bukë me miell liri dhe fara liri

Qëndrim Ibrahimi

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Qëndrim Ibrahimi

Gullash me suxhuk dhe qiqra: Drekë e lëngët e cila do t’i pëlqejë gjithë familjes!

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qëndrim Ibrahimi

Borani të marinuara kreshmore, por edhe e shijshme nga frigoriferi me ngrirje të thellë

Qëndrim Ibrahimi

Toptha brazilianë nga mielli dhe djathi: Paragjellë shumë e shijshme dhe do t’u pëlqejë të gjithëve!

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Kushtrim Guraj

Lakror misri me hithra

Kushtrim Guraj

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU