Rtv Pendimi
Lajme

Erdoğan: Do të luftojmë që të ndriçohet çështja e vdekjes së Morsit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan lidhur me vdekjen e Morsit: Do të luftojmë që të ndriçohet çështja duke shfrytëzuar deri në fund mundësitë që dalin nga e drejta ndërkombëtare.

“Ashtu siç nuk pranuam të harrohet vrasja e të ndjerit Jamal Khashoggi, nuk do të lejojmë kurrë që të harrohet drama e Morsit”, tha Erdoğan.

Erdoğan: Besoj se OKB-ja do ta vendos në axhendë vdekjen e dyshimtë të Morsit dhe do të kërkojë llogari nga përgjegjësit.

Të ngjajshme

Madhështore: Shoqata ‘Jetimat e Ballkanit’ bën me shtëpi 128 familje më 28 nëntor, në dekadën e parë të themelimit të saj

Urim Isma

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët

Urim Isma

Alvin Berisha, nga kampi sirian, bashkohet me babain dhe dy motrat në Itali

Urim Isma

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

Urim Isma

Pas protestave, MASHT-i anulon konkursin për bursa

Urim Isma

Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

Urim Isma

Studentët kërkojnë anulimin e konkursit për bursa, paralajmërojnë ndërprerje të mësimit

Urim Isma

Presidenti maqedonas Stevo Penadrovski pritet të takojë Macronin javën tjetër

Urim Isma

Bllokohet shitja e biletave për ndeshjen me Francën, vetëm një sektor i lirë

Urim Isma