Rtv Pendimi
Lajme

Erdoğan pret në takim kreun e Këshillit Evropian

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti në një takim në Stamboll presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi midis Erdoğan dhe Michel, i cili arriti në Turqi për vizitë pune, u zhvillua i mbyllur për media në Zyrën Presidenciale në Pallatin Dolmabahçe dhe zgjati dy orë.

Vizita e Michel është e para e nivelit të lartë në Turqi nga ana e lidershipit të ri të Bashkimit Evropian.

Të ngjajshme

Dr Zekerija Bajrami kundërshtoi Sulejman Rexhepin për plot dhjetë vite

Hevzi Hasani

Mekë, nga 31 maji zbutje graduale e masave lidhur me COVID-19

Kushtrim Guraj

Nga nesër hapen xhamitë në Kosovë, BIK-u publikon rregullat që duhet të ndiqen

Kushtrim Guraj

Si t’i shëroni thembrat e çara në mënyrë natyrale?

Kushtrim Guraj

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

Maqedoni e Veriut, shkarkohet kreu i BFI-së Sulejman Rexhepi

Kushtrim Guraj

Thaçi viziton Odën Ekonomike të Kosovës, diskutohet gjendja ekonomike pas pandemisë

Kushtrim Guraj

Turqia dërgon ndihma mjekësore në Çad

Kushtrim Guraj

Muslimanët në dy qytete të Sirisë shënojnë në paqe Bajramin

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU