Rtv Pendimi
Lajme

Erdoğan zhvillon bisedë telefonike me presidentin e Sri Lankës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i ka shprehur ngushëllime homologun të tij nga Sri Lanka, Maithripala Sirisena, për sulmet terroriste të së dielës së Pashkëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas burimeve presidenciale, presidenti Erdoğan i përcolli ngushëllime homologut të tij nga Sri Lanka në një bisedë telefonike.

Në të dielën e Pashkëve, tetë shpërthime shënjestruan vende të ndryshme brenda dhe jashtë kryeqytetit të Sri Lankës, Kolombo.

Sulmet goditën kishat në qytetet Kochchikafe, Negombo dhe Battacaloa, si dhe hotelet Kingsbury, Cinnamon Grand dhe Shangri La, ku humbën jetën të paktën 359 persona.

Të ngjajshme

MPB e Maqedonisë Veriore: Të mos përdoren fishekzjarret dhe të denoncohet shitja e tyre

Urim Isma

Borë në Korçë, trashësia shkon deri në 20 centimetra, reshje bore priten edhe në Kosovë

Urim Isma

Pas kthimit të Kurtit nga Gjermania, pritet takimi i ri me Mustafën

Urim Isma

Xhamitë shqiptare në Zvicër mblodhën mbi 500 000 franga për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Urim Isma

KMDLNj: Ndërkombëtarët kanë bërë eksperimente me mbetjet mortore

Urim Isma

Karkalecat e shkretëtirës pushtojnë Bririn e Afrikës

Urim Isma

Erdoğan: Dhënia e Nobelit një racisti, shpërblim i shkeljeve të të drejtave të njeriut

Urim Isma

SHBA godet Serbinë, dhjetëra kompani pjesë e rrjeteve korruptive

Urim Isma

Familjet e personave të zhdukur që 20 vjet pa përgjigje

Urim Isma