Rtv Pendimi
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Vip Well
Shkenca dhe teknologjia

Facebook me një pamje të re në aplikacionin Messenger

Muslim Shop

Facebook publikoi një përditësim në aplikacionin popullor të komunikimit Messenger. Rrjeti social thotë se ndryshime e reja synojnë ta bëjnë më të lehtë komunikimin mes përdoruesve, miqve të tyre dhe madje bizneseve.

Përditësimi përmban seksione të reja për të parë mesazhet, miqtë aktualisht online në Messenger dhe grupet. Në fund të ndërfaqes së aplikacionit janë seksionet People, Calls dhe Games.

Kur në një prej fushave ka një aktivitet menjëherë do të shfaqet një pikë e kuqe. Përdoruesit do të vënë re gjithashtu pika jeshile ngjitur me përdoruesit që janë online.

Përditësimi do të jetë i disponueshëm në Android dhe iOS që nga kjo javë. 1 miliard përdoruesit e Messenger tani do e kenë më të lehtë fillimin e bisedave me miqtë por edhe bizneset.

Muajin e kaluar në konferencën F8 Facebook tha se do të zgjerojë kapacitetet e platformës së robotëve në Messenger.

Të ngjajshme

Produkti i studentëve shqiptarë që e lehtëson punën në laptop

Kushtrim Guraj

Mashtrimi i madh i “Volkswagenit”

Kushtrim Guraj

Twitter lanson mesazhet grupore dhe videot e shkurta deri në 30 sekonda

Kushtrim Guraj

HTC One M9 kushton 599 dollarë

Kushtrim Guraj

YouTube esksperimenton me GIF Creator, në kanale të caktuara

Kushtrim Guraj

Ja 5 detajet që i dallojnë produktet origjinale nga ato të falsifikuara…

Kushtrim Guraj

Kjo është makina elektrike më e shpejtë, e cila arrin shpejtësinë maksimale prej 576 kilometra në orë!

Kushtrim Guraj

Google del zyrtarisht me aplikacionin Files Go

Kushtrim Guraj

BMW e fokusuar në sistemin e ri hibrid Power eDrive

Kushtrim Guraj