Rtv Pendimi
Vip Well
auto lider
Samet Tours
Good life Restaurant
Lajme

Fersan Jahiu & Avni Nebiu – Vëllau im, ilahi më e votuar këtë javë në emisionin “Një ilahi për ty” (Video)

Muslim Shop

Cdo të hënë në Radio Pendimi mbahët emisioni “Një ilahi për ty”, emision ky mjaftë i kërkuar nga dëgjuesit e Radio Pendimit.

Ky emision transmetohet që nga hapja e Radio Pendimit më shumë se një dekad.

Përveq shumë urimeve dhe kërkesave të ilahive, zgjedhim edhe hitin e javës.

Propozimet për këtë javë kanë qënë:

1. Fersan Jahiu & Avni Nebiu – Vëllau im
2. Maher Zain – Huwa al Qur´an
3. Orhan Rexhepi & Ismet Shabani – Ilahi mashup.

Ku më e votuara doli të jetë : Fersan Jahiu & Avni Nebiu – Vëllau im me 13 vota,  Maher Zain – Huwa al Qur´an me 8 vota dhe Orhan Rexhepi & Ismet Shabani – Ilahi mashup me 4 vota.

Moderator I këtë emisioni ishte Hevzi Hasani më poshtë ju sjellim emisionin e plot:

Të ngjajshme

Nis zbatimi i emrit Maqedonia e Veriut

Kushtrim Guraj

Përmbytet një anije në Egje, 3 foshnja humbin jetën

Kushtrim Guraj

Paul Pogba: Islami më ka bërë njeri më të mirë

Kushtrim Guraj

Popullsia e botës mund të arrijë në 10 miliardë në vitin 2050

Kushtrim Guraj

Omar kritikon heshtjen e SHBA-së ndaj shkeljeve të Arabisë Saudite në Jemen

Kushtrim Guraj

20 vjet nga masakra në Krushë

Kushtrim Guraj

Rreziku nga Alzheimeri më i lartë te gratë me shumë fëmijë

Kushtrim Guraj

“Deri në 2030 muslimanët mund të përbëjnë 8 për qind të popullisë së Evropës”

Kushtrim Guraj

Edhe pas takimit me Haradinajn, SBASHK-u paralajmëron grevë të përgjithshme nga 14 janari

Kushtrim Guraj