Rtv Pendimi
Lajme

Filloi projeti më i madh i ‘Jetimave të Ballkanit’ ndërtimi i 50 shtëpive

Kryetari i shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, sot për ditën e xhuma ka ardhur me një lajm të madh. Po fillon projekti i ndërtimit të 50 shtëpive, projekt ky i realizuar në bashkëpunim me Komunën e Prizren.

“E premte speciale, sot po ja nisim implementimin e memorandumit bashkëpunues me komunën e Prizrenit ku po i ndërtojmë 20 shtëpija për familjet nevojtare”, ka thënë Halil Kastrati shkruan RTV Pendimi.

Komuna e Prizrenit për secilën familje do të ndihmon me material ndertimor në vlerë prej 5000 eurove kurse pjesën tjetër deri në çelësa në dorë e vazhdon Jetimat e Ballkanit përmes donatorëve të saj.

Janë gjithesej 50 shtëpi që do të ndërtohen deri në fund të ketij viti në komunen e Prizrenit, Dragashit, Suharekes, Shtimes dhe Malishevës. /RTV Pendimi/

Të ngjajshme

Familjet e personave të zhdukur që 20 vjet pa përgjigje

Urim Isma

Veseli niset drejt Hagës: Krenar që isha pjesë e UÇK-së

Urim Isma

Rama reagon për deklaratën e Vuçiçit mbi Masakrën e Reçakut

Urim Isma

Zgjedhjet në Britani goditen nga pretendimet për ndërhyrje ruse

Urim Isma

Erdoğan u bën thirrje vendeve të OBI-së ta ndihmojnë Shqipërinë

Urim Isma

Erdogani tregon se kur do të përfundojë ndërtimi i 500 banesave në Shqipëri

Urim Isma

Kavajë/Pas tërmetit Dr. Shefqet Krasniqi viziton Kavajën, takohet nga Kryebashkiaku Krali

Kushtrim Guraj

Vaksinat kundër gripit arrijnë sot, shpërndahen javën tjetër

Urim Isma

Rama dhe Cakaj drejt Bratislavës, Shqipëria merr presidencën e OSBE-së

Urim Isma