Rtv Pendimi
Lajme Uncategorized

Filloi therja e kurbanëve nën organizimin e RTV Pendimit

Në ditën e dytë të Kurban Bajramit, nën organizimin e Radio Televizionit Pendimi ka filluar therja e kurbaneve për të cilët besimtarët myslimanë përmes këtij organizimi kanë pasur mundësi të therin kurban duke kryer kështu më lehtë këtë obligim.

Menjëherë pas fillimit të punës, një ekip nga RTV Pendimi, kanë inspektuar punët që janë duke u kryer për çka janë shprehur tejet të kënaqur. Drejtori i RTV Pendimit, Hevzi Hasani, tha se u nda tejet i kënaqur me punën, angazhimin dhe pastërtinë në therjen e kurbanëve.
Po ashtu ai tha se organizimi i therjes së Kurbanëve në këtë kohë të pandemisë ka qenë tejet i vështirë, por falë angazhimit është arritur që të gjithë besimtarët të therin kurban me lehtësi. /RTV Pendimi/

Të ngjajshme

Takim Kosovë-Serbi në Washington më 2 shtator

Kushtrim Guraj

Erdoğan diskuton zhvillimet në Mesdheun Lindor me kreun e Këshillit Evropian

Kushtrim Guraj

Ministri Selimi takon ambasadorin e Turqisë, Çağrı Sakar

Kushtrim Guraj

Erdoğan zhvillon bisedë telefonike me kancelaren Merkel

Kushtrim Guraj

Turqia do t’i rihapë shkollat më 21 shtator

Kushtrim Guraj

Kosovë, prezantohet fushata “Së bashku kundër COVID-19”

Kushtrim Guraj

BE mbështetje financiare për Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut

Kushtrim Guraj

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës falënderon ambasadorin turk për ndihmat kundër COVID-19

Kushtrim Guraj

Nga shpërthimi në Portin e Bejrutit janë dëmtuar 8.000 ndërtesa

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU