Rtv Pendimi
Lajme

Futbollistët myslimanë festojnë ardhjen e Ramazanit

E diela shënoi fillimin e Ramazanit, ku myslimanët agjërojnë gjatë orëve të ditës dhe disa futbollistë myslimanë që praktikojnë fenë islame e kanë festuar ardhjen e muajit të shenjtë.

Achraf Hakimi, Mesut Ozil dhe Shkodran Mustafi janë tre lojtarët që luajnë në skuadra të mëdha, që praktikojnë agjërimin.

Ata kanë publikuar në rrjetet sociale gëzimin e tyre për ardhjen e Ramazanit, përcjell lajmi.net.

‘’Urime Ramazani, duke u uruar të gjithë vëllezërve dhe motrave të mia myslimane paqe dhe harmoni gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit”, shkroi Mustafi.

Të ngjajshme

Myftiu Tërnava priti në takim Ipeshkvin e Kishës Katolike, Dodë Gjergjin

Kushtrim Guraj

Myftiu Tërnava uroi Komunitetin Musliman Shqiptar të Zvicrës

Kushtrim Guraj

Presidenti Erdoğan zgjati dorën e ndihmës për 2 fëmijët sirianë

Kushtrim Guraj

Myslimanët në Singapor

Kushtrim Guraj

Myftiu Tërnava priti në takim sekretarin e Qendrës Islame Kulturore Shqiptare në Nju-Jork, Ferid ef. Bedrollin

Kushtrim Guraj

Shqipëria goditet nga një tërmet 4,5 ballë

Kushtrim Guraj

Arabia Saudite nga 4 tetori gradualisht do të nisë vizitat për umre

Kushtrim Guraj

Francë, deputetët largohen nga takimi pasi një studente ishte me mbulesë

Kushtrim Guraj

Myftiu Tërnava priti në takim imamin dhe anëtarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar të Mbretërisë së Bashkuar

Hevzi Hasani

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU