Rtv Pendimi
Shkenca dhe teknologjia

Galaxy A8, telefoni më i hollë ndonjëherë i bërë nga Samsung!

Pas Galaxy A3, A5 dhe A7, Samsung thuhet se është duke u përgatitur për zgjerimin e linjës A të telefonave të saj me lansimin edhe të Galaxy A8, i cili besohet se do të jetë telefoni më i hollë ndonjëherë të cilin e ka bërë Samsung.

Telefoni pritet të vijë me trupin e metaltë dhe hollësinë prej vetëm 5.94mm. Për ta vënë këtë gjë në kontekst, Galaxy A7 vjen me 6.3mm, ndërsa Galaxy S6 me 6.8mm.

Karakteristikat e Galaxy A8 pritet të përfshijnë edhe ekranin me 5.7-inç Full HD Super AMOLED, procesorin octa-core

Snapdragon 615 CPU, 2GB RAM, 16GB memmorie të brendshme, kamerën me 16MP, atë të përparmen me 5MP, lidhjen për rrjetin LTE, baterinë me 3,050mAh, Android 5.1.1 Lollipop si dhe dimensionet: 158 x 76.77 x 5.94mm. (Telegrafi)

Të ngjajshme

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Kushtrim Guraj

COVID-19, Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Kushtrim Guraj

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Kushtrim Guraj

Kamerat e vëzhgimit tani do të zbulojnë automatikisht njerëzit me temperaturë

Qëndrim Ibrahimi

Interneti 5G do të ndryshojë jetën rrënjësisht

Qëndrim Ibrahimi

Google merr një veprim interesant

Kushtrim Guraj

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

Kushtrim Guraj

Rritet tregu i automjeteve në BE

Kushtrim Guraj

Si ta shihni kush e përdor Wi-Fi tuaj?

Kushtrim Guraj

* Nëse radiot nuk funksionojnë, Kliko KËTU